İlan Ver

Ne iş çıkışınızı ne de tatilinizi ev aramaya harcamayın!

Davet Al

İlanınıza karşılık veren ev sahiplerinin evlerini inceleme şansı yakalayın!

Kirala

Huzur ve sağlıkla kiraladığınız yeni evin tadını çıkarın!

Üyelik Sözleşmesi

Üyelik SözleşmesiTanımlar
“Site”; http://www.bikiraci.com adresi üzerinden hizmet vermekte olan web sitesini,
“Üye”; Site’de sunulan hizmetlerden Katılımcı, Kiracı veya Kiraya Veren sıfatıyla faydalanmak üzere işbu Sözleşme’yi akdeden tarafı,
“Sözleşme”; işbu Üyelik Sözleşmesi’ni
“İlan”; Kiracılar tarafından Site’de yayınlanan, Gayrimenkul aramaya ilişkin detayların görüntülenebildiği içerikleri,
Kiracı ve Kiraya veren arasında ileride gerçekleştirilebilecek kontrat sözleşmesinde uygulanabilecek bedelin belirlenmesi,
İlan özelinde bedelin pazarlık yolu ile belirlenmesine imkân tanınan, detayları ilgili İlan’da belirlenen sistemi,
 İlan içerisinde yer alabilen, içerik ve detayları Kiracı tarafından belirlenecek olan ilişkin detayları içeren dokümanı, mülk kiralaması konusunda kullanılacağını ifade eder.

Taraflar
Site, Ulukavak Mahallesi, Atalay 3.sk No:14/2, 19040 Merkez/ÇORUM adresinde Bikiracı.com Teknoloji Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (“Şirket”) tarafından yönetilmektedir.
Üyeler, Sözleşme’nin kendileri tarafından onaylanması ile yürürlüğe gireceğini ve bu Sözleşme’ye uygun davranmakla yükümlü olduklarını bilmektedirler. 
Şirket ve Üyeler ayrı ayrı “Taraf” birlikte ise “Taraflar” olarak anılacaklardır.

Sözleşme’nin Konusu ve Kapsamı
İşbu Sözleşme’nin konusu Üyeler’in Site’de sunulan hizmetlerden yararlanmasına ilişkin koşulların belirlenmesi ve bu kapsamda Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesidir.
Site’nin amacı; Kiracılara aradıkları özelliklere uygun olabilecek şekilde Gayrimenkul bulabilmesi adına Gayrımenkul kiraya verenlerle buluşabilmesini, kendi aralarında gerçekleştirebilecekleri kiralama  koşulları hakkında karşılıklı bilgilendirmede bulunabilmesini, tüm kullanıcılar için Gayrimenkul kiralamaları hakkında bilgilendirme ve karşılıklı iletişim imkanları sunulabilmesini, gayrımenkullerini kiralayabilmesini, ve bu kapsamda çeşitli katma değerli hizmetlerin sunulabilmesini sağlamaktır.

Üye’nin Hak ve Yükümlülükleri
Site’de bulunan üyelik formunun talep edilen bilgiler doğrultusunda gerçek bilgilerle doldurulması ve/veya Üye’nin Facebook hesabı üzerinden giriş yapması ve işbu Sözleşme’nin kabul edilmesi ile Üye statüsü başlamaktadır. Üye, Site’ye sosyal medya hesabı üzerinden girmesi halinde Şirket’e işbu Sözleşme’ye konu hizmetler çerçevesinde sosyal medya hesabına erişim için gerekli yetki ve izinleri verdiğini kabul eder. Üye, sosyal medya hesabı üzerinden veya Şirket tarafından belirlenen diğer yöntemler ile gerçekleştirilebilen üyelik kaydına ilaveten e-posta adresi ve cep telefonu numarası ile de Site’ye üye olabilir. Üye statüsünün kazanılması için başvuruda bulunan kişinin 18 yaşından büyük olması gereklidir. Şirket, gerekli Şirket tamamen kendi iradesi doğrultusunda ve herhangi bir sebebe dayanmadan Üye başvurularını reddedebilir veya Üye başvurusunun kabul edilmesini ek şart ve koşullara bağlayabilir. Şirket tarafından Üye’nin başvurusunun kabulü veya reddedilmemesi, Şirket’in Üye’yi yahut Üye tarafından sunulan bilgileri onayladığı şeklinde yorumlanamaz.

Üye, Site’nin kullanımına imkan veren hesaplar, kullanıcı adı ve şifre de dahil olmak üzere tüm bilgilerin kullanım ve yönetiminden bizzat sorumludur. Üye’ye ait hesap, kullanıcı adı ve şifre ile gerçekleştirilen her işlem bizzat Üye tarafından gerçekleştirilmiş addedilecek ve bu bilgilerinin Üye dışında bir kişi tarafından kullanılması, kaybolması veya el değiştirmesi nedeniyle Üye ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı zararlardan münhasıran Üye sorumlu olacaktır.

Üye, oluşturulmuş hesaplarını, kullanıcı adı ve şifresi ile üyelik profillerini hiçbir şart ve koşulda başka bir kullanıcıya devredemez veya üçüncü kişilerce kullanımına izin veremez. Üye tarafından tek bir hesap açılabilecek olup Üye’nin aynı ad veya başka adlar altında birden fazla hesap açması halinde Üye’nin hesaplarının tamamı ya da bir kısmı tüm içeriği ile birlikte Şirket tarafından silinebilecektir.

Üye, Site kapsamında, yaptığı  İlanlar’ı kaydedebilecek/takip edebilecek Site’de yer alan içerikler ile ilgili güncel bilgi gönderimlerini alabilecek, Şirket aracılığı ile Gayrımenkul Kiraya Verenlere soru ve bilgi taleplerini yöneltebilecek, Üye tarafından, Site’de yer alan, kendisiyle iletişime geçilmesine ilişkin formun doldurulması halinde Üye’ye formda belirttiği özelliklere uygun Gayrimenkul kiralaması yapabilmesi için, paylaştığı iletişim bilgileri üzerinden düzenli bir şekilde bildirilecektir. 

Üye veya Katılımcı, herhangi bir İlan’a ilişkin olarak herhangi bir yöntemle doğrudan Kiracı ile irtibata geçmeyeceğini, Site’de yayımlanan herhangi bir İlan’ın doğrudan Mülk Kiraya Veren kişiler üzerinden gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Üye’nin bu taahhütlerine aykırı davranması durumunda Şirket “Hizmet Bedeli ve Ödenmesi” bölümünde belirtilen hizmet bedeline hak kazanacaktır.

Şirket, zaman zaman Site üzerinden Üyeler’e yönelik çeşitli kampanya ve benzeri uygulamalar düzenleyebilir. Bu uygulamalar dahilinde site üzerinden sunulacak hizmetlerin ücretlerinde indirim yapılması, hizmetlerin ücretsiz sağlanması veya benzeri kazandırmalar yapılabilecek olup her bir uygulamaya ilişkin koşullar Site üzerinden yayımlanacaktır. Üye, bu tip uygulamalar ve bunlardan faydalandırmanın Şirket’in münhasır takdirinde olduğunu ve bu tip uygulamaların yapılmasının Şirket adına bir taahhüt anlamına gelmediğini, Şirket’in her zaman bu kapsamdaki kazanımları geri alabileceğini kabul eder.

Üye, Site’de gerçekleştireceği tüm işlemlerde işbu Sözleşme ile Site’de zaman zaman yayınlanabilecek koşullara, kanuna, ahlaka ve adaba, dürüstlük ilkelerine uyacak, herhangi bir yöntem ile Site’nin işleyişini engelleyebilecek davranışlarda, üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden veya etme tehlikesi bulunan fiillerde bulunmayacaktır.

Üye, hesabında yer alan veya Site’ye kendisi tarafından yüklenen bilgi ve içeriklerin tam, doğru ve hukuka uygun olduğunu, yanıltıcı olmadığını, Site dahilinde diğer taraflarla gerçekleştirdiği iletişimlerin ve Site’de paylaştığı yorumların karalama, kötüleme, itibar zedeleyici beyan, hakaret, iftira, tehdit veya taciz gibi hukuka veya ahlaka aykırı nitelik taşımayacağını, bu içeriklerin üçüncü kişilerin fikri mülkiyet hakları ve kişilik hakları da dahil olmak üzere herhangi bir hak ihlaline sebep olmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir. Bu paragraf başta olmak üzere Üye tarafından Site’de paylaşılan ve işbu Sözleşme ile Site’de yer alan diğer koşul ve şartlara aykırı içerikler Site’den kaldırılabilecek, bu tür içerikler nedeniyle Üye’nin Site’den faydalanma imkanı kısmen veya tamamen askıya alınabilecektir.

Şirket’in sunduğu hizmetlerden yararlananlar ve Site’yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun amaçlarla Site üzerinde işlem yapabilirler. Üye, Şirket’in ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki Site dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanları, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini veya bu nitelikte sonuçlar doğurabilecek şekilde işbu paragraf içerisinde belirtilen içerikleri Site’ye yüklemeyeceğini; gerek bu eylemlerle ile gerekse de başka yollarla Şirket ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Üye’nin işbu Sözleşme hükümlerine ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdiği Site üzerindeki faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı Şirket doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Şirket, Site’de yer alan İlanlar ve Site arayüzü ile ilgili olarak Üyeler’in sadece ilgili İlanlar’ın içeriklerini öğrenme amacıyla İlanlar’ı görüntülemesine ve Site arayüzünü kullanmasına izin vermektedir. Üye tarafından işbu Sözleşme kapsamı dışında bir amaçla veritabanı üzerinden belirli bir sayıda veya bütününe yönelik olarak İlanlar’a ulaşılmaya çalışılması, İlanlar’ın kopyalanması, bunların başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanması, derlenmesi, işlenmesi, Site’deki İlanlar’a link verilmesi de dahil olmak üzere her türlü fiilin işlenmesine Şirket tarafından izin verilmemekte ve rıza gösterilmemektedir. Site veritabanı ve bu veritabanında yer alan bilgiler kısmen veya tamamen Şirket’in yazılı rızası olmadan kopyalanamaz, başka veritabanlarına aktarılmaz ve bu veritabanlarından üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılamaz. Site veritabanının işbu paragrafta izin verilen kapsam dışında kullanılması hukuka aykırı olup Şirket’in ilgili talep, dava ve takip hakları saklıdır. Üye, Site’ye yüklediği içeriklerin virüs, casus yazılım, kötü niyetli yazılım, truva atı, vs. zararlı materyaller içermeyeceğini, Site’yi veri madenciliği gibi amaçlarla kullanmayacağını beyan eder.

Site’nin kullanımından kaynaklanan her türlü yasal, idari ve cezai sorumluluk Üye’ye aittir. Şirket, Üye’nin Site üzerinde gerçekleştirdiği faaliyetler ve/veya işbu Sözleşme ve yasaya aykırı eylemleri neticesinde üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Üçüncü kişilerden bu kapsamda gelecek her türlü talep ile Üye’nin Sözleşme’de belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesinden kaynaklanan Şirket’in uğrayacağı zararlar Üye’ye rücu edilecektir.

Üye Site’de yapılacak iyileştirme ve diğer değişiklikleri uygulamak için Site’ye erişimin geçici olarak engellenebileceğini kabul eder.

Üye tarafından herhangi bir şekilde Şirket’e iş modeli, İlan, Gayrimenkul vs. önerisi yapılması veya öneri niteliğinde kabul edilebilecek bilgilendirme, iletişim vs. gerçekleştirilmesi halinde, bunlar üzerindeki her türlü hak Şirket’e ait olacak olup Üye bunların kısmen veya tamamen hayata geçirilmesi halinde veya hayata geçirilmemesi ile ilgili olarak Şirket’ten herhangi bir hak, menfaat, ücret vs. talebinde bulunmayacağını kabul ve beyan eder.

Gayrımenkul Kiraya Verenlerin Hak ve Yükümlülükleri
Gayrımenkul Kiraya Veren konumundaki kişiden, Gayrimenkul’e ilişkin olarak her türlü bilgi ve belgenin kendisinden talep edilebileceğini, bu bilgi ve belgeleri Şirket’e sağlamakla yükümlü olacağını ve sağlamaması halinde Gayrimenkule göre kiracı bulamayacağını kabul eder. 

 Katılımcı’nın iletişim bilgilerinin paylaşıldığı haller saklı olmak üzere, Kiracı ve Gayrımenkul Kiraya Veren ile kiralama amaçlı olarak doğrudan iletişim kuramayacağını kabul ve taahhüt eder.

Gayrımenkul Kiraya Verenden, Gayrimenkul’ün kiracılar tarafından görülmek istenmesi halinde, Şirket tarafından kendisine bilgi verilebileceğini ve bu durumda Gayrimenkul’ün adres bilgisini paylaşarak gösterimi sağlayacağını taahhüt eder.

Gayrımenkul Kiraya Veren tüm bu işlemlerin başında kendisinin ödemekle yükümlü olduğu hizmet bedelini ödemesi gerekmektedir. Aksi taktirde kiracı ile irtibat gerçekleştiremeyeceğini kabul eder.

Gayrımenkul Kiraya Veren, verilen ilanlar üzerinden seçtiği kira bedeline mutabık kaldıktan sonra, Gayrimenkul özelinde gayrimenkulün kiralanmasına ilişkin sözleşmeyi akdetmesi gerektiğini kabul ve beyan eder. 

Aracılar’ın Hak ve Yükümlülükleri
Gayrımenkul kiraya vermek isteyen emlakçılar, kiralık ev arayan kiracıların ilan verme formunda Kimden kısmını Emlakçıdan veya Farketmez seçeneği ile doldurduğu taktirde kiracı ile ilgilenebilir, o kiracıya gayrımenkul kiraya verebilir. Emlakçının başvurusunun kabul edilmesini takiben Şirket, Emlakçının başvuru sırasında paylaştığı iletişim bilgileri üzerinden Site’de sunulan hizmetlerin ifası için gerekli gördüğü durumlarda Aracı ile iletişime geçebilecektir. Emlakçı, bu kapsamda Şirket tarafından kendisi ile iletişime geçilmesine peşinen muvafakat eder. 
     
Şirket’in Hak ve Yükümlülükleri
Şirket’in herhangi bir sebep göstermeksizin ve herhangi bir ihbarda bulunmaksızın işbu Sözleşme ve eki niteliğindeki Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları ile Site üzerinden yayınladığı sair koşulları dilediği zamanda tek taraflı olarak değiştirme, bunlara ilavede bulunma veya yenileme ve Site’yi yeniden organize etme, konu, kapsam ve içeriğini değiştirme, yayını durdurma hakkı saklıdır. Şirket tarafından Sözleşme, Kullanım Koşulları, Gizlilik Politikası ve sair koşullar üzerinde yapılan değişiklikler Site’de yayınlandığı tarihte yürürlüğe girecek olup, Site’nin kullanılması ile Üye güncel koşulları kabul etmiş addedilir. Söz konusu dokümanların düzenli bir şekilde takip edilmesinden Üye bizzat sorumlu olacaktır.

Site’de bulunan yazılım, görsel ve tasarımların, yazıların, logoların, grafiklerin her türlü hakkı Şirket’e aittir. Site’nin tasarımında, içeriğinde ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan bilgi ve/veya yazılımın kopyalanması ve/veya Site’den faydalanmanın ötesinde kullanılması, Site dahilinde bulunan her türlü resim, metin, imge, dosya vb. verilerin kopyalanması, dağıtılması, işlenmesi ve sair şekillerde kullanılması kesinlikle yasaktır. Ayrıca Üyeler’in (i) Site’nin güvenliğini tehdit edebilecek, Site’ye ait yazılımların çalışmasını veya diğer Üyeler’in Site’den faydalanmasını engelleyebilecek herhangi bir girişimde bulunması, (ii) Site’ye bu sonuçları verecek şekilde orantısız yük bindirmesi; Site’de yayımlanmış ve/veya başkaları tarafından girilmiş bilgilere yetkisiz bir şekilde erişmesi, bu bilgileri kopyalaması, silmesi, değiştirmesi ya da bu yönde denemeler yapması; (iii) Site’nin genel güvenliğini tehdit edecek ve/veya Site, Şirket ve diğer Üyeler’e zarar verebilecek eylemlerde bulunulması; (iv) Site’nin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, kullanılmaya çalışılması veya her türlü yazılım, donanımın ve sunucuların çalışmasının aksatılması, bozulmasına yol açılması, tersine mühendislik yapılması, saldırılar düzenlenmesi, meşgul edilmesi veya sair surette müdahale edilmesi, Şirket sunucularına erişim sağlanmaya çalışılması kesinlikle yasaktır.

Üye tarafından Site’ye sağlanan bilgi ve içeriklere ilişkin düzenlemeler Gizlilik Politikası kapsamında düzenlenmekte olup Şirket Üye bilgilerini işbu Sözleşme ve Gizlilik Politikası’nda belirtilen kapsam dışında kullanmaz ve üçüncü kişilere açıklayamaz. Üye, kişisel verileri dahil bilgilerinin, hizmetin sağlanması için gerekli olması halinde ve yalnız bu kapsamda kullanılması kaydı ile Şirket’in alt yüklenici veya hizmet sağlayıcıları ile paylaşılabileceğini kabul eder. Site’de toplanan bilgiler, Şirket tarafından işbu Sözleşme ve Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaç ve faaliyetlerin yerine getirilmesi için yeterli sürede saklanacak ve bu bilgilere yetkili kişiler tarafından erişim sağlanabilecektir. Şirket, ayrıca Üye tarafından sunulan bilgileri kullanıcı profili oluşturma, istatistiksel çalışmalar yapma ve ayrıca onay alınmış olması halinde kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkına sahiptir. Üye ayrıca geçmiş satışlara ilişkin Teklif ve sair bilgilerin Üye ismi gösterilmeksizin Site üzerinden yayımlanabileceğini kabul eder.

Şirket, Üye bilgilerinin kaybı, değişimi, kötüye kullanılması ile bu bilgilere yetkisiz erişimi engellemek için gerekli önlemleri almaktadır. Ancak bu husus, Şirket’in bilgi güvenliği ile ilgili olarak herhangi bir taahhüdü bulunduğu şeklinde yorumlanmayacaktır. Site’nin kullanımına ilişkin risk, Üyeler’e aittir.

İlanlar’da yer alan bilgiler Gayrimenkul ile ilgili temel özelliklerin tanıtımına yönelik olup salt bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir taahhüt içermemektedir. Gayrimenkul, mevcut hukuki ve fiili durumu (elektrik, su, doğalgaz abonelik durumu, aidat ve prim ödemeleri, lojman olarak tahsis, kiracı, işgal, hasar, tapu kaydı, hisse, alan (m²), imar durumu, iskan, sit, vefa hakkı, şüf’a hakkı, bilumum şerhler vb. durumlar) ile önceden görülüp, ilgili belediye, tapu dairesi vb. ilgili resmi kurumlarda gerekli araştırmaların yapılması Katılımcılar’ın sorumluluğundadır. Katılımcı bu kapsamda bir eksiklik, ayıp, hasar, farklılık ve sair nedenli itiraz, dava ve talepte bulunmayacağını, işbu kapsamda her türlü talep ve itiraz haklarından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt ettiğini kabul ve beyan eder.

Koşulları ve içerikleri hakkında doğrudan bilgisi ya da bunlar üzerinde müdahalesi olmadığı gibi, bunlara ilişkin her türlü iddia ve talebin muhatabı ilgili Satıcı’dır.  

Katılımcı sıfatına sahip olmak isteyen Üye, Teklif Toplama kapsamında Teklif vermeden hemen önce, Şirket’in takdirine bağlı olarak cep telefonu numarası üzerinden tek seferlik şifre vasıtasıyla doğrulama süreci işletilebileceğini kabul eder. Teklif Toplama kapsamında ilgili Gayrimenkul’e ilişkin teklif verilmesi ile birlikte Satıcı ve teklifi veren Katılımcı arasında pazarlık süreci başlayacak olup bu süreç boyunca diğer Üye’ler tarafından teklif verilmesi mümkün olmayacaktır. Satıcı, teklifin kendisine iletilmesini takiben İlan özelinde belirtilen süre içerisinde teklife ilişkin Şirket’in öngördüğü yöntemlerle kabul veya ret bildiriminde bulunacağını kabul eder. Bildirim süresi, her halükarda minimum 6 (altı) İş Saati olarak belirlenecektir. Belirtilen süre içerisinde bir bildirim yapılmadığı takdirde, Katılımcı’nın teklifi reddedilmiş sayılacaktır. Ret bildirimini alan Katılımcı, “Teklif Toplama Hizmet Bedeline İlişkin Koşullar” bölümünde belirtilen şekilde provizyon alınmasını veya EFT/havale yolu ile veya Şirket tarafından belirlenen diğer bir ödeme yöntemi vasıtasıyla hizmet bedeli tahsil edilmesini takiben 5 (beş) iş günü içerisinde, işbu paragrafta anlatılan teklif değerlendirme süreci işleyecek şekilde, yeni tekliflerde bulunabilecektir. 5 (beş) iş günlük sürenin dolmasını takiben pazarlık süreci sona erecek olup Satıcı ve Katılımcı’nın bu süreçte satış bedeli üzerinde anlaşamaması halinde Teklif Toplama sistemi bir sonraki Katılımcı yeni bir Teklif verene kadar tüm Üyeler’e yeniden açılmış sayılacaktır. Şirket Teklif Toplama kapsamında teklifi Satıcı tarafından kabul edilen Kazanan Katılımcı ve Satıcı’ya birbirlerinin iletişim bilgilerini, Katılım Koşulları ve Teklif Toplama bilgilerini iletecek ve ilgili tarafların çevrimiçi iletişimine imkan sağlayacaktır. Üye, bu kapsamda bilgilerinin paylaşımına peşinen muvafakat eder. Talep halinde, Kazanan Katılımcı, Şirket ve/veya Satıcı tarafından gönderilmesi istenen her türlü ek belge ve dokümanı imzalayarak Şirket’e ve/veya Satıcı’ya iletmekle yükümlüdür.

Hizmet Bedeli ve Ödenmesi
Açık Artırma veya Teklif Toplama Hizmet Bedelinin ödenmesi kapsamında Üyeler tarafından sağlanan kredi kartı bilgileri kesinlikle Şirket nezdinde saklanmamaktadır. Üyeler’in Site üzerinden gerçekleştirdiği ödeme işlemlerinde kullandığı kredi kartı ve ödeme bilgileri Şirket’in bu hususta hizmet aldığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından ödeme hizmetleri sağlamak üzere yetkilendirilmiş bulunan üçüncü kişi firmalarca saklanacak olup ilgili Kiraya Veren Kişi bu hususa peşinen muvafakat etmektedir. Bu kapsamda Üye, kredi kartı ve ödeme bilgilerinin saklanması, kullanılması ve yetkisiz kullanımı da dahil her türlü talep ve şikayetlerini doğrudan ilgili üçüncü kişi kuruluşa bildirmekle yükümlüdür. Kiraya Veren Kişi, bahsi geçen talep ve şikayetlere ilişkin olarak Şirket’in herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını kabul ve beyan eder.

Hizmet Bedeline İlişkin Koşullar
Kiracı bulmak isteyen şahsa katılımı öncesinde mesafeli satış sözleşmesi akdedecektir. Üye tahsilatın gerçekleştirileceği kart bilgisini kiracı bulmaya ilişkin teklif verirken sunacak, bu bilgiler yukarıda belirtilen şekilde saklanacak ve ilgili hizmet bedeline ilişkin olarak iki tarafın birvirlerini onaylayana dek bir defalığa mahsus olmak üzere, kart üzerinden provizyon alınarak veya Şirket hesabına EFT/havale yolu ile gönderimi yapılarak veya Şirket tarafından belirlenen diğer bir ödeme yöntemi vasıtasıyla işlem gerçekleştirilecektir. Gayrımenkul Kiraya Veren, bu tarih itibariyle kredi kartında veya banka hesabında yeterli bakiye olmaması vs. nedenlerle ilgili provizyon alınamaması veya EFT/havale yolu ile transfer edilememesi veya Şirket tarafından belirlenen diğer ödeme yönteminin gerçekleştirilememesi halinde Kiracı bulmaya katılım imkânı olmayacağını kabul eder.  
Tüm Gayrımenkul Kiraya Veren kişilerden belirtilen şekilde provizyon alınacak veya EFT/havale yolu ile veya Şirket tarafından belirlenen diğer bir ödeme yöntemi vasıtasıyla hizmet bedeli tahsil edilecek olmakla birlikte, Kiracılar hiçbir şekilde ücret ödememektedirler. Gayrımenkul Kiraya Veren kişiler Şirket’e ilgili tutarı ödemekle yükümlü olacağını, aksi belirlenmediği müddetçe ilgili tutarın Şirket tarafından ek bir onaya veya ihtara gerek olmaksızın tahsil edilebileceğini kabul ve beyan eder.  

Komisyon Bedeli ve Ödenmesi
Gayrımenkul Kiraya Veren Şahıs Veya Emlakçılar, Şirket tarafından kendisine sağlanacak hizmetler karşılığında site üzerinden kiracı bulup aralarında kira kontratı imzalandığı taktirde gayrimenkul özelinde akdedilecek sözleşme hüküm ve koşullarına göre sitenin belirlediği hizmet bedelini ödeyeceğini kabul ve beyan eder.

Sorumluluğun Sınırlandırılması
Şirket, Site’ye girilmesi, Site’nin ya da Site’deki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle ağır kusuru dışında doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. Şirket; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, verilerin silinmesi, kaybı, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, kayıtların değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Site’ye ya da link verilen sitelere girilmesi ya da Site’nin kullanılması ile Şirket’in kullanım/ziyaret sonucunda, doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme masrafları ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından beri kılındığı kabul edilmektedir.
Üye, Site’de paylaştığı her türlü bilgi ve içerikten münhasıran sorumlu olup, bu bilgilere ilişkin olarak ortaya çıkan her türlü talep ve zarar Üye’ye iletilecek yahut rücu edilecektir. Üye, Şirket’in Satıcılar tarafından sağlanan İlan ve diğer içerikler de dahil olmak üzere Site üzerinden paylaşılan hiçbir bilginin gerçekliğini, orijinalliğini, güvenliğini, doğruluğunu araştırma, bunların paylaşılmasının hukuka uygun olup olmadığını tespit etme sorumluluğu bulunmadığını, söz konusu içerik ve bilgiler sebebiyle ortaya çıkabilecek zararlardan dolayı Şirket’in sorumluluğu bulunmadığını kabul ve beyan eder.

Şirket, Kiracının meslek ikametgah adresi üzerine kayıtlı taşınmaz bilgileri gibi bilgileri isteyebilir, gayrımenkul kiraya verenle kiracının kimlik bilgileri gizli kalmak suretiyle paylaşabilir.

Şirket kiracıdan Findeks Kredi notunu izni ile isteyebilir, kimlik bilgileri gizli kalmak kaydıyla Gayrımenkul Kiraya Veren ile paylaşabilir.

Üye, Site üzerinden Şirket’in kontrolünde olmayan başka internet sitelerine ve/veya platformlara, dosyalara veya içeriklere link verilebileceğini, üçüncü taraflara ait hizmetlerin sunulabileceğini ve bu tür linklerin yöneldiği internet sitesini veya işleten/hizmeti veren kişiyi desteklemek amacıyla veya internet sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımadığını, söz konusu linkler vasıtasıyla erişilen platformlar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında Şirket’in herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul ve beyan eder.

ÜYE’NİN SİTE’Yİ KULLANMASI, GAYRIMENKUL BULMA KONUSUNDA HER TÜRLÜ İŞLEME İLİŞKİN HER TÜRLÜ RİSK MÜNHASIRSAN ÜYE ÜZERİNDE OLACAKTIR. ÜYE, İLANLAR’LA İLGİLİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRMEYİ PLANLADIĞI KİRALAMA İŞLEMLERİNE İLİŞKİN ŞİRKET’TEN HANGİ NAM ALTINDA OLURSA OLSUN HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TALEPTE BULUNMAYACAĞINI KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER. ŞİRKET, UYGULANACAK HUKUKUN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, KAR KAYBI, ŞEREFİYE VE İTİBAR KAYBI, DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN SİTE’NİN KULLANIMI NETİCESİNDE MEYDANA GELEN HİÇBİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL, ARIZİ, CEZAİ ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. SİTE VE SİTE KAPSAMINDAKİ ÖZELLİKLER VE SAİR İÇERİKLER “OLDUĞU GİBİ” SUNULMAKTA OLUP, BU KAPSAMDA ŞİRKET’İN BUNLARIN DOĞRULUĞU, TAMLIĞI VE GÜVENİLİRLİĞİ İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR SORUMLULUK YA DA TAAHHÜDÜ BULUNMAMAKTADIR. ŞİRKET, İŞBU SÖZLEŞME KAPSAMINDA TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELLİ BİR AMACA VEYA KULLANIMA UYGUNLUK VEYA İHLALİN SÖZ KONUSU OLMAMASINA İLİŞKİN OLARAK AÇIK VEYA ZIMNİ HERHANGİ BİR TAAHHÜTTE BULUNMAMAKTADIR.

Şirket, Site’de yer alan İlanlar bakımından 5651 sayılı İnternet Ortamında yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun çerçevesinde tanımlandığı şekli ile “yer sağlayıcı” sıfatına sahip olup Üye bu kapsamda Şirket’in herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını kabul ve beyan eder.

Üye, Site ve Site üzerinden sunulan içerik ve hizmetlere erişim ve bunların kalitesinin büyük ölçüde ilgili internet servis sağlayıcısından temin edilen hizmetin kalitesine dayandığını ve söz konusu hizmet kalitesinden kaynaklı sorunlarda Şirket’in herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını, Site’nin işleyişinin kusurdan ari olmadığını ve zaman zaman teknik aksaklıklar veya erişim engelleriyle karşılaşabileceğini bildiğini kabul ve beyan eder.

Üye, Şirket’in Site’ye virüs, solucan (worm) veya başka türlü saldırıların ve izinsiz erişimlerin olmayacağını veya Site’den yahut Site’ye bilgi aktarılmayacağını garanti etmediğini bildiğini kabul etmektedir.

Mücbir Sebepler
Mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Şirket işbu Sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle sorumlu tutulamaz. Mücbir sebep; doğal afet, isyan, savaş, grev, lokavt, telekomünikasyon altyapısından kaynaklanan arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde gerçekleşen olaylar olarak yorumlanacaktır. Mücbir sebep süresince Taraflar’ın edimleri askıya alınır. Mücbir sebebin 1 (bir) aydan uzun sürmesi halinde işbu Sözleşme hakları ifa edilemeyen Tarafça feshedilebilecektir.

Yürürlük
İşbu Sözleşme Üye tarafından işbu Sözleşme’nin okunup kabul edilmesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girer. 

Sözleşme’nin Askıya Alınması ve Feshi
Şirket; işbu Sözleşme ve Site’de belirtilen kural ve koşullar ile hukuka aykırılık, Üye başvurusu sırasında verilen bilgilerin yeterli, doğru veya güncel olmadığının tespit edilmesi, Üye başvurusunda bulunan kişinin başvurusunun daha önce reddedilmiş olması, Üye hakkında şikayetler veya olumsuz yorumlar alınması ve bu durumun Şirket tarafından risk olarak değerlendirilmesi, Üye’nin faaliyetlerinin ya da varsa Site’ye dahil ettiği herhangi bir içeriğin hukuki, teknik ve özellikle bilgi güvenliği anlamında risk oluşturması ya da üçüncü kişilerin şahsi ve ticari haklarına halel getirici mahiyette olması ve benzeri sebepler de dahil olmak üzere, haklı bir sebebe dayanarak veya herhangi bir sebebe dayanmadan ve herhangi bir bildirimde bulunmadan, her zaman herhangi bir tazminat yükümlülüğü altında bulunmaksızın işbu Sözleşme’yi feshederek Üye statüsüne son verebilir, Üye’nin üyelik statüsünü askıya alabilir.

Şirket dilediği zamanda Site’yi ve/veya işbu Sözleşme’yi süreli veya süresiz olarak askıya alabilecek, sona erdirebilecektir.
Üye, üyelik statüsünün bu bölümde belirtilen şekilde sona erdirilmesi durumunda kendisine ait Site’de yer alan tüm içeriklerin Şirket tarafından silinebileceğini kabul eder.

Kiralık Ev Bul
© | BiKiraci.com - İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz! Divizyon Yazılım Çözümleri